Zdravé sezení

Jak správně vybrat vhodnou židli?

Hned na začátku nákupu je důležité uvědomit si k čemu budu kancelářskou židli využívat a kolik času na ní budu denně trávit.

"Zdravá" židle by v prvé řadě měla podporovat tzv. dynamický způsob sezení, který člověku dovoluje neustálý pohyb, čímž eliminuje strnutí těla a statické zatížení. Dynamické sezení umožňuje tzv. synchronní sedací mechanismus židle, který automaticky přizpůsobuje zádové a sedací opěry židle pohybům trupu, neboli umožňuje synchronní pohyb sedáku a zádové opěry spolu s tělem, přičemž zajišťuje permanentní oporu v zádové oblasti bez jakéhokoliv manuálního ovládání. Mechanismy navíc dnes již často umožňují individuální nastavení síly přítlaku dle váhy uživatele.

Při dynamickém sezení se pak lidské tělo neustále bezděky namáhá, dalo by se téměř říci, že cvičí. Kromě synchronního sedacího mechanismu by měly "zdravé" židle umožňovat nastavení většiny prvků (sedák, opěradlo, područky) podle výšky, hmotnosti, tvaru těla a potřeby uživatele. Výška sedadla by měla být nastavena tak, aby se chodidla dotýkaly celou plochou podložky a kolenní kloub svíral úhel 90 stupňů. Úhel mezi sedákem a opěradlem by nikdy neměl být menší než 90 stupňů.

 

Mezi základní parametry "zdravé" židle dále patří:

  • Anatomicky tvarovaný sedák se zaobleným okrajem pro pohodlné sezení bez tlaku na spodní část stehen
  • Dostatečně velký opěrák podpírající záda po celé jejich délce a po celou dobu sezení
  • Centrální píst, který tlumí nárazy při dosedání
V každém případě platí, že ani ta nejlepší židle neposkytne plný užitek, není-li správně nastavena a používána.
Nejprodávanější zboží
 
Newsletter

Pokud máte zájem odebírat novinky, zadejte, prosím, Váš e-mail.

 
Kontaktní informace
Email: info@modernisezeni.cz
Telefon: +420 777 228 874
Skype: modernisezeni.cz
 
Podpořte nás

Pokud se vám naše stránky líbí, můžete nás podpořit přidáním tohoto banneru. Jednoduše zkopírujte kód vypsaný níže na vaše stránky. Děkujeme.

<a title="Sedací pytle, vaky a kancelářské židle" href="http://www.modernisezeni.cz"> <img alt="Sedací pytle, vaky a kancelářské židle" src=" http://modernisezeni.cz/banner-mose.gif" /></a> Ukázka banneru:
Sedací pytle, vaky a kancelářské židle
 
Jiné weby